خواص گیاه حنظل

منطقه ۱۵،  3970823038
خواص گیاه حنظل

خانه سلامت افسریه شمالی منطقه 15 ناحیه 5، کارگاه آموزش طب سنتی را مورخ  15/7/97 توسط آقای موسویان در سرای محله از ساعت 12-10 با حضور 21  نفر از اعضای کانون سالمندان برگزار گرداتید. در این کارگاه در مورد گیاه حنظل (هندوانه ابوجهل ) و خواص آن مواردی ذکر گردید.

هندوانه ابوجهل میوه‌ای تلخ‌مزه است که در فارسی با نام‌های خربزه روباه، کدوی تلخ و سیب تلخ و در عربی با نام‌های حنظل، مراره الصحاری و علقم و در فرهنگ اچمی‌زبان‌های جنوب ایران به نام خزَرَ (تلفظ: Khazara) نام برده شده‌است.

نام نوعی گیاه بالارونده بومی حوضه مدیترانه به ویژه ازمیر ترکیه، نوبه آفریقا و تریسته ایتالیا است. این گیاه از خانوادهٔ هندوانه است اما با هندوانه معمولی تفاوت‌هایی دارد شامل اندازهٔ کوچک‌تر، جسم سفت‌تر و مزهٔ تلخ.

طبع آن خیلی گرم و خشک است. یک مسهل خیلی قوی است برای کسانی که ورم روده دارند و خانم‌های حامله مناسب نمی‌باشد. برای بیماران بلغمی مفید می‌باشد زیرا مسهل بسیار قوی بلغم است و اخلاط بلغمی را از اعماق بدن خارج می‌کند.

جهت دندان درد ریشه آن را که در سرکه پخته‌شده باشد مزمزه‌کنند. جهت بیماری‌های کبدی از میوه این گیاه استفاده می‌گردد. گرد میوه این گیاه را با گرد پیرتر مخلوط کرده جهت از بین بردن حشرات در کشاورزی استفاده می‌گردد.

هندوانه ابوجهل یک آنتی‌بیوتیک قوی است. جهت درد سیاتیک از روغن این گیاه به محل عصب بمالند. جهت درد مفاصل و نقرس با روغن میوه هندوانه ابوجهل ماساژ دهند.