راهکارهای پیشگیری از سرما خوردگی

منطقه ۱۵،  3970913015
راهکارهای پیشگیری از سرما خوردگی

خانه سلامت افسریه شمالی منطقه 15 ناحیه 5 کارگاه طب سنتی را در ساعت 12-10 مورخ 6/8/97 با حضور 16 نفر از اعضای کانون سالمندان توسط آقای موسویان در سرای محله برگزار گردانید. در این کارگاه در مورد راه کارهای پیشگیری از سرماخوردگی و استفاده از میوه فصل برای سلامت بدن توضیحاتی داده شد.

فصل پاییز همچون بهار سبب ایجاد آلرژی‌های زیادی در افراد شده که مصرف برخی از خوراکی‌ها نیز در این فصل سبب تجربه‌های ناخوشایند به دلیل حساسیت می‌شود. برخی از افراد نسبت به مصرف سبزی‌های خام،‌ مغزیجات و میوه‌ها حساسیت داشته و در صورت استفاده از آنها دچار عوارضی همچون آبریزش بینی،‌ خارش چشم،‌ سوزش انتهای گلو، ورم لب‌ها و احساس خارش در کام می‌شود.

جابه‌جایی گرده‌ گیاهان در برخی از فصول سبب حساسیت می‌شود، این مسئله و مصرف برخی از مواد غذایی ایمنی بدن را تحریک کرده و آلرژی ایجاد می‌کند. بنابراین بسته به اینکه افراد به چه ماده غذایی حساسیت دارند باید برای مدتی آن را از چرخه غذایی خود حذف کنند تا شاهد رفع علائم حساسیت شوند.

پرتقال و لیمو‌شیرین در فصل پاییز می‌تواند سبب ایجاد حساسیت افراد شود و بر خلاف تصور مردم نارنگی کمتر موجب این بیماری می‌شود و افراد در صورت بروز علائم حساسیت باید نسبت به مصرف این مواد امتناع کنند.

حساسیت فصلی با آسم و آلرژی در کودکان متفاوت است، با تجویز پزشک می‌توان از داروهای ضد التهاب و حساسیت همچون آنتی هیستامین برای رفع حساسیت فصلی استفاده کرد.

مصرف شلغم مشابه آنتی‌بیوتیک بوده و در درمان بیماری‌های عفونی بسیار مؤثر است. بنابراین هنگام سرماخوردگی استفاده از این خوراکی در بهبودی افراد تأثیرگذار است. مصرف آبلیمو، پرتقال و نارنگی در پیشگیری از سرماخوردگی بسیار مؤثر است، بنابراین مصرف آن به ویژه در فصل پاییز و زمستان توصیه می‌شود.